Nasze usługi:

Zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się jak skutecznie dbać o swoje zdrowie
Indywidualne, innowacyjne metody diagnostytki i terapii energetycznej z wykorzystaniem zewnętrznego i wewnętrznego spektrum częstotliwości badanego organizmu.

Rejestracja

Zgromadź w jednym miejscu informacje dotyczące twojego zdrowia!
- Darmowa rejestracja
- Bezpieczeństwo i prywatność
- Intuicyjny i łatwy w obsłudze

Kartoteka Pacjenta

Wszystkie informacje o zdrowiu w jednym miejscu
- Łatwy dostęp z każdego miejsca
- Bezpieczne miejsce przechowywania informacji
- Dostęp on-line 24h przez 7dni

Panel pacjenta

Zaloguj
Nov 10 2010
CIEKAWE ARTYKUŁY >> Ciekawe artykuły Bezsenne noce

Za „białe noce" aż w dziewięćdziesięciu procentach odpowiada psychika, a konkretnie przewlekły stres. Sen zakłócają też niektóre schorzenia, np. zaburzenia funkcji gruczołów dokrewnych, m. in. nadczynność tarczycy, a także niewydolność serca i układu oddechowego, nadciśnienie, wrzody żołądka, choroby zakaźne i psychiczne. Każda choroba wymaga innego rodzaju leczenia, dlatego trzeba zacząć od postawienia właściwej diagnozy. pigułki nasenne pomogą tylko doraźnie. Bezsenności nie wolno lekceważyć, gdyż naraża nas na różne choroby, m. in. wieńcową, kłopoty trawienne, bóle głowy, a także rozmaite infekcje oraz kłopoty hormonalne. Jeśli bezsenne noce powtarzają się przez miesiąc, trzeba koniecznie pójść do lekarza. O bezsenności mówimy, gdy śpimy mniej niż 6 godzin, nie udaje się nam zasnąć wcześniej, niż po 45 minutach, budzimy się w nocy częściej, niż trzy razy i otwieramy oczy „bladym świtem", a potem trudno już zapaść ponownie w sen.
Jak przywołać sen domowymi sposobami?
Po siódmej wieczorem nie powinniśmy ćwiczyć, bo wysiłek fizyczny pobudza i dodaje energii. Lepszy będzie spacer. Unikajmy także wieczornych dyskusji na ważne tematy, bo spędzają sen z powiek. Chodzi nie tylko o rodzinne kłótnie, ale nawet wciągającą dyskusję o planach na przyszłość.
Najlepiej śpi się w miejscu, gdzie przeważają pastelowe kolory. Pamiętajmy o tym malując ściany i kupując pościel. Sypialnie powinna być posprzątana, bałagan wywołuje niepokój. Gdy razi nas światło, przyda się specjalna czarna opaska na oczy, którą można kupić w aptece. Łóżko nie powinno być zbyt wysokie /40 cm od ziemi to ideał/, za krótkie, ani zbyt wąskie - dla jednej osoby potrzeba co najmniej 90 cm. Natomiast materac musi sprężysty, równy i bez dołków.
Sypialnia nie jest miejscem do oglądania telewizji. Migające obrazy męczą wzrok i sprowadzają niespokojny sen. Jeśli nie mamy innego wyjścia, przedzielmy pokój na dwie części, w jednej niech będzie łóżko, a w drugiej telewizor i komputer. Specjaliści radzą też, by wyrzucić z sypialni zegar. Jego tykanie rozprasza, a poza tym sprawdzanie, która godzina i denerwowanie się, że coraz mniej czasu zostało na sen, z pewnością nie pozwoli zasnąć.
Najlepsza temperatura do snu to 18 - 20 stopni C. Na noc warto uchylić okno, a przed spaniem koniecznie wywietrzyć pokój. W dusznym pomieszczeniu trudno się choćby zdrzemnąć. Ważna jest także odpowiednia wilgotność powietrza, dlatego warto zainwestować w nawilżacz powietrza.
Po 17 - 18 unikajmy kawy, mocnej herbaty i alkoholu. Po drinku śpi się krótko i płytko. Na kolację dobra będzie kanapka z pełnoziarnistego pieczywa lub makaron z lekkim sosem, twarożek, surówkę z sałaty. Uspokajająco działają też orzechy, suszone morele, śliwki i banany.
Dobrze jest kłaść się zawsze o tej samej porze, również podczas weekendu. Gdy jednak sen nie nadchodzi, zamiast przewracać się z boku na bok, lepiej wstać i poczytać książkę. Zdarza się, że w ciągu dnia ogarnia nas senność, krótka drzemka ma tylu zwolenników, co przeciwników. Tu trzeba postępować zgodnie ze sobą. Jeśli pół godziny drzemki ładuje życiowy akumulator i nie przeszkadza zasnąć w nocy, to dlaczego nie?
By zasnąć, trzeba wyłączyć wszelkie myśli albo skupić się na miłym obrazie. Wyobrazić sobie np. nadmorską plażę albo łąkę pełną kwiatów. Słońce grzeje, ptaki śpiewają, a my czujemy rozleniwienie i senność.
Przy kłopotach z zasypianiem warto wypróbować zioła, np. herbatkę z melisy i dziurawca albo szyszki chmielowe albo walerianę, czyli kozłek lekarski. Lekiem, który nie uzależnia, a może pomóc w bezsenności jest także melatonina.
Ryszard Tomaszewski

 

 


<< wstecz

Aktualności

NOWY SYSTEM ODMŁADZAJĄCY TWOJE CIAŁO I UMYSŁ / 07.11.2014

Innowacyjny, niespotykany nigdzie indziej, unikatowy w skali światowej, dający 100% satysfakcji u wszystkich z...

Nowe podejście do leczenia wad i zaburzeń wzroku. / 25.09.2015

Nowe podejście do leczenia wad i zaburzeń wzroku.  

Stwardnienie Rozsiane (SM)- nowe skuteczne podejście / 07.02.2013

Najnowsze metody diagnozy i terapii.

BORELIOZA / 19.10.2012

 Najskuteczniejsza metoda w Polsce!

Nietrzymanie Moczu - Moczenie Nocne. / 07.02.2013

Naturalnie, skutecznie, bezinwazyjnie.  Warto wiedzieć

1. Dr Rath - kartel farmaceutyczny 2. Pasożyty wewnątrz nas... 3. Medycyna jakiej nie znacie- Wielka Farmacja 4. Medycyna komórkowa. Choroba sercowo-naczyniowa 5. Medycyna komórkowa. Choroba nowotworowa.
Copyright © 2010 Vita-medica.com