Nasze usługi:

Zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedz się jak skutecznie dbać o swoje zdrowie
Indywidualne, innowacyjne metody diagnostytki i terapii energetycznej z wykorzystaniem zewnętrznego i wewnętrznego spektrum częstotliwości badanego organizmu.

Rejestracja

Zgromadź w jednym miejscu informacje dotyczące twojego zdrowia!
- Darmowa rejestracja
- Bezpieczeństwo i prywatność
- Intuicyjny i łatwy w obsłudze

Kartoteka Pacjenta

Wszystkie informacje o zdrowiu w jednym miejscu
- Łatwy dostęp z każdego miejsca
- Bezpieczne miejsce przechowywania informacji
- Dostęp on-line 24h przez 7dni

Panel pacjenta

Zaloguj

Mięśniaki

Mięśniaki macicy są to łagodne, gładkie guzy pojawiające się na mięśniu macicy. Wg Medycyny Energoinformacyjnej  przyczyną ich powstawania  są najczęściej problemy psycho-emocjonalne na linii osoba- partner , osoba-rodzić, lub osoba-dziecko. Na dzień dzisiejszy  Medycyna Konwencjonalna nie zna dokładnie przyczyn powstawania mięśniaka, a co za tym idzie trudno jest tę przyczynę  usunąć. Po chirurgicznej operacji usunięcia mięśniaka za jakiś czas pojawiają się nowe (za wyjątkiem usunięcia macicy – często stosowane rozwiązanie przy większych mięśniakach, lub podejrzeniu o ich złośliwości) i procedura zaczyna się od nowa.

 

Rozpoznanie mięśniaków macicy umożliwia badanie ginekologiczne i  badanie USG (Medycyna Konwencjonalna), a także badanie metodą falową lub metodą wegetatywnego rezonansowego testu stosowane przez ośrodki Medycyny Energoinformacyjnej (stosowane w naszym ośrodku) .

 

Medycyna Energoinformacyjna poprzez stosowanie terapii falowej osiąga doskonałe wyniki w usuwaniu mięśniaków. Czas trwania takiej terapii zależy od stanu organizmu (energetyki i równowagi emocjonalno-nerwowej), a także ilości i wielkości mięśniaków. Z praktyki jest to od 2-6m-cy. Terapia ta jest bezinwazyjna w organizm, bez stosowania jakichkolwiek środków farmakologicznych, suplementów diety, ziół czy też homeopatii.

 

 

Kilka informacji o mięśniakach wg danych Medyny Konwencjonalnej

 

 Mięśniaki macicy są zbudowane z mięśni gładkich (mięśni działających niezależnie od naszej woli i wchodzących w skład wielu struktur organizmu, m.in. naczyń, dróg moczowych, narządu rodnego) i tkanki łącznej. Są zazwyczaj okrągławymi tworami, dobrze ograniczonymi, mogącymi osiągać w niektórych przypadkach bardzo duże rozmiary. Ponad 90% guzów wychodzi z trzonu macicy.

Początkowo wszystkie mięśniaki rozwijają się w trzonie macicy, który równomiernie się powiększa. Guzy te mogą być pojedyncze lub mnogie. Gdy w macicy jest wiele mięśniaków, zatraca ona swój fizjologiczny kształt i wielkość. Mówimy wtedy o macicy mięśniakowatej. Może ona wówczas sięgać nawet do łuków żebrowych.

 Przyczyny powstania mięśniaków w macicy wg. Medycyny Konwencjonalnej  nie są do końca poznane. Upatruje się ich w zaburzeniach neurowegetatywnych, np. w zaburzeniach prawidłowej produkcji i przemian niektórych substancji wydzielanych w układzie nerwowym. Zwykle powstają u kobiet, których komórki macicy są nadwrażliwe na estrogeny. Rosną szybciej, gdy poziom owych żeńskich hormonów jest wysoki, a maleją, gdy kobieta wchodzi w okres menopauzalny i poziom hormonów płciowych stopniowo się obniża. Skłonność do powstania mięśniaków można też odziedziczyć – nie tylko po matce, ale nawet po babce. Istotny wpływ na tworzenie się mięśniaków ma również masa ciała. Okazuje się, że każde 10 kg nadwagi zwiększa ryzyko rozwoju tych guzów aż o 21 proc.. Na liście winowajców znajduje się też prolaktyna – hormon, który ma wpływ na poziom estrogenów w organizmie. Chociaż mięśniaki zazwyczaj nie sprawiają problemów, to zdarzają się przypadki, gdy potrafią istotnie utrudniać

Bywają wielkości ziarnka grochu, ale i dorodnej pomarańczy. U 70 proc. pań nie wywołują żadnych dolegliwości i dlatego bywają wykrywane przypadkowo. Guzki mogą występować pojedynczo lub w grupach. Ma je co piąta kobieta po 35. roku życia i co druga po pięćdziesiątce, jeżeli nadal miesiączkuje.

 

Mięśniaki często współistnieją z patologicznymi rozrostami i nowotworami błony śluzowej macicy. Guzy macicy, które rozwijają się po menopauzie (ostatnia w życiu miesiączka) lub ciągle rosną, rzadko są mięśniakami.

Mięśniaki nie leczone ulegają zwyrodnieniu, często martwicy, rozmiękaniu, zakażeniu, rzadziej zwapnieniu lub zwłóknieniu. Stan taki wywołuje duże dolegliwości bólowe, objawy tzw. ostrego brzucha i inne dolegliwości ogólnoustrojowe niekiedy zagrażające życiu. Dzieje się tak również wtedy, gdy nastąpi skręcenie szypuły mięśniaka umieszczonego w jamie brzusznej. Mięśniak, który znajduje się w jamie macicy, może wywołać silne skurcze podobne do porodowych, krwawienie i uwidocznić się w pochwie. Mówimy wtedy o tzw. mięśniaku rodzącym się.

   

   

  Metody leczenia wg medycyny klasycznej:

 

1. Histerektomia. Jest to zabieg najczęściej przeprowadzany w przypadku mięśniaków macicy. Może być w 100% skuteczna jednak wymaga ingerencji chirurgicznej. Polega na usunięciu macicy z organizmu.

 

2. Wycięcie mięśniaków. Mięśniaki usuwane są, aby ochronić organizm przed dalszymi powikłaniami. Jest to najlepsza metoda dla kobiet, które chcą w przyszłości rodzić dzieci. Operacja wycięcia mięśniaków może być o wiele cięższa niż zabieg histerektomii. Pojawia się większe ryzyko infekcji i może być potrzebna transfuzja krwi.

 

3. Tabletki antykoncepcyjne. Nie usuwają one mięśniaków, ale mogą znacznie złagodzić objawy i ich rozwój do okresu menopauzy.

 

4. Zahamowanie uwalniania hormonu, produkującego gonadotropinę. Dzięki tej metodzie zmniejsza się w organizmie stężenie estrogenów, podczas menopauzy, lub, na krótko przed nią. Przynosi to efekt zmniejszania się mięśniaków macicy. Takie leczenie może trwać 6 miesięcy i zwykle po tym czasie mięśniaki ponownie się rozwijają. Najlepszym pretekstem do wykorzystania tej metody jest lepsze przygotowanie pacjentki do operacji. 

 

5. Embolizacja. Zabieg ma na celu doprowadzenie do martwicy mięśniaków poprzez wprowadzenie do macicy cewnika, przez który wprowadzana jest specjalna substancja z granulatem. W efekcie prowadzi to do zmniejszenia przepływu krwi i martwicy.

 

 

 

 

Nie zwlekaj z wizytą, jeśli:

- twój brzuch wyraźnie się powiększył, mimo że nie utyłaś;
- odczuwasz ból w czasie stosunków;
- pojawiają się krwawienia między menstruacjami; 
- miesiączki wydłużyły się albo stały się zbyt obfite; 

      

Aktualności

NOWY SYSTEM ODMŁADZAJĄCY TWOJE CIAŁO I UMYSŁ / 07.11.2014

Innowacyjny, niespotykany nigdzie indziej, unikatowy w skali światowej, dający 100% satysfakcji u wszystkich z...

Nowe podejście do leczenia wad i zaburzeń wzroku. / 25.09.2015

Nowe podejście do leczenia wad i zaburzeń wzroku.  

Stwardnienie Rozsiane (SM)- nowe skuteczne podejście / 07.02.2013

Najnowsze metody diagnozy i terapii.

BORELIOZA / 19.10.2012

 Najskuteczniejsza metoda w Polsce!

Nietrzymanie Moczu - Moczenie Nocne. / 07.02.2013

Naturalnie, skutecznie, bezinwazyjnie.  Warto wiedzieć

1. Dr Rath - kartel farmaceutyczny 2. Pasożyty wewnątrz nas... 3. Medycyna jakiej nie znacie- Wielka Farmacja 4. Medycyna komórkowa. Choroba sercowo-naczyniowa 5. Medycyna komórkowa. Choroba nowotworowa.
Copyright © 2010 Vita-medica.com